top of page

"מייקל ג'קסון: הקונספירציה": פרק עשירי ואחרון

אפרודיטה ג`ונס היא כתבת מטעם ערוץ ה- Fox News שסיקרה את האירועים בתקופת המשפט של מייקל ג`קסון בשנת 2005. כמרבית אנשי התקשורת סביבה, גם ג'ונס היתה משוכנעת שג'קסון אשם בכל המיוחס לו. לאחר הזיכוי היא הבינה שעשתה טעות והרגישה אשמה שלקחה חלק בסיקור ההרסני נגד ג`קסון. בספר "הקונספירציה" היא משתפת את הפרשנות שלה לעדויות, לראיות ולאירועים שהובילו לזיכוי החד משמעי של ג'קסון בבית המשפט. הפרק העשירי והאחרון עוסק בעדות של השחקן מקולי קאלקין ובימים האחרונים בבית המשפט והזיכוי המוחלט של מייקל ג'קסון מכל אשמה.

מקולי קאלקין הגיע אל בית המשפט להעיד לטובת ג'קסון מול חבר המושבעים. הוא סיפר להם שהוא הסנדק של שניים מילדיו של ג'קסון ושהיה לו קשר מיוחד עימו. שניהם היו ילדים מפורסמים, מה שגרם לקרבה מיוחדת ביניהם. מייקל הכיר את הבדידות של ילד מפורסם בתחום הבידור והזדהה עם אליזבת' טיילור, לייזה מנלי ושירלי טמפל. שלושתם גדלו תחת מיקרוסקופ והיו צריכים להתמודד עם הציבור שלא הבין אותם. קאלקין ביקר בנוורלנד אינספור פעמים וסיפר שנהנה להיות בחברתו ובחברת ילדיו.

מזארו שאל את מקולי לגבי ההאשמות מצד עובדים לשעבר בנוורלנד שטענו שראו את קאלקין וג'קסון במצבים אינטימיים. קאלקין הגיב בתדהמה וכינה את השמועות האלו 'מגוכחות'. הוא סיפר שמישהו אמר לו לצפות ב 'CNN' כי הזכירו את שמו בנוגע לשמועות על ג'קסון. הוא השתאה מדוע אף אחד לא ניסה לאמת איתו את הדברים.


מקולי קאלקין בבית המשפט, 2005

"האם אתה מודע לכך שהתביעה טענו שהם הולכים להוכיח שהוטרדת מינית ע"י מייקל ג'קסון?" מזארו שאל.

"סליחה?" קאלקין נדהם.

חבר המושבעים ראה שמקולי קאלקין לא האמין למשמע אוזניו, הוא סיפר שהוא ומשפחתו היו מתארחים בנוורלנד בכל מקום ובכל חדר שרצו, כולל חדר השינה של מייקל.

"האם מייקל חיבק אותך?" שאל מזארו.

"זה היה כאילו אני מחבק חבר". סיפר קאלקין.

"האם ראית את מייקל אי פעם מחבק את אחותך?"

"בטח". מקולי סיפר שמייקל חיבק את כל המשפחה שלו ולא היה דבר משונה בכך. הם הרגישו קרובים אליו וחיבוקים היו דרך להוקיר לו תודה.

הוריו של קאלקין מעולם לא עשו מזה עניין, הוא סיפר שהם היו נכנסים לחדר השינה של מייקל גם בשעות מוקדמות בבוקר כדי להעיר אותו.


זונן רצה לדעת אם קאלקין הכיר את ג'ורדן צ'אנדלר. קאלקין סיפר שלא הכיר אותו אך לא זכר אם אי פעם ראה אותו כי ראה הרבה אורחים בנוורלנד ולא היה יכול לזכור. זונן שאל אם היו עוד ילדים בחדר השינה וקאלקין השיב שהילדים היו נמצאים בכל מקום בחווה, גם הדודנים של ג'קסון, כולם היו נרדמים בחדר השינה, בתיאטרון ובכל מקום.

באותו היום המדיה לא חלקה את המידע שנכתב לעיל עם הציבור, הם התעלמו מהעדות של קאלקין.עוה"ד מטעם התביעה, רון זונן

ממש לפני העדות של קאלקין ההגנה קראה לחמישה עובדים לשעבר מנוורלנד שיעידו שמעולם לא ראו את ג'קסון מטריד ילדים. ג'ו מרקוס, שעבד בחווה עוד לפני שג'קסון רכש אותה העיד כי הארויזואים נהנו מאד וכשהסיע אותם לסולבנג (עיירה בקליפורניה) בתקופה בה הם תיארו שהיו מוחזקים ע"י הפמליה של ג'קסון לא התלוננו על כך שהם כלואים או נזקקים לעזרה.


וויולט סילביה, מאבטחת בנוורלנד סיפרה כי גאווין היה מאוד תוקפני ואמו ג'נט לא היתה מאוזנת. היא הוסיפה שגאווין הסתבך בהמון צרות בנוורלנד כולל תאונה עם וואן שבה נהג ללא רשות ברחבי האחוזה. עצם העובדה שגאווין יכול היה לנהוג ברכב ללא רשות בעוד הוא בן 13 בלבד גרמה לתביעה נזק. המדיה לא סיפרה דבר על העניין.

מארק גראגוס, עורך הדין של ג'קסון בפרשה הנוכחית בין החודשים פברואר 2003 לאפריל 2004 אשר הוחלף בעוה"ד תומאס מזארו היה העד הבא מצד ההגנה. בתחילה לא יכול היה להגיע עקב התחייבות קודמת אך השופט מלוויל פקד עליו להגיע בפקודת מעצר אל בית המשפט. ההגנה ציפתה שהוא יספר שהארויזואים לא הוחזקו בנוורלנד ושהמניע של ג'נט ארויזו הוא כסף.

ב-7 לפברואר 2003 (בתקופה בה הארויזואים היו "כלואים") מארק גראגוס סיפר ששהה בחווה עם גאווין במשך 12 שעות לאחר שנתבקש ע"י רשת 'Fox News' להגיע לנוורלנד ולוודא שמייקל לא ידבר או יענה על שאלות לא הולמות בזמן שהם יצלמו ראיון לתכנית '60 Minutes' (60 דקות) עם אד בראדלי. הראיון לא צולם בסופו של דבר חרף העובדה שקרוב ל 40 אנשי צוות וצילום מפוקס ניוז הגיעו ונערכו בנוורלנד לצילום הראיון. גראגוס העיד כי אחרי שביטל את התכנית עם פוקס הוא התמקד בסרט 'לחיות עם מייקל ג'קסון' ועל ההאשמות שהטיח באשיר בג'קסון לאורך הסרט. באותו הזמן התובע המחוזי, טום סנדון כבר התחיל לפעול נגד ג'קסון, אך דבר לא היה עדיין רשמי. (ההאשמות נגד ג'קסון באו מאוחר יותר באותה שנה, בנובמבר 2003).

"מה היתה התגובה שלך לגבי הפרשה הזו?" שאל מזארו.

"הייתי מודאג מאד", ענה והוסיף כי הם ניסו למכור סיפורים לצהובונים נגד מייקל.


הוחלף במזארו. מארק גראגוס

ללארי קינג ('CNN') היתה היכרות רבת שנים עם לארי פלדמן (העו"ד המחוזי שאליו פנתה ג'נט ארויזו ואיבן צ'אנדלר (ב- 1993 בפרשה הקודמת). הוא סיפר שנפגש עם פלדמן והם שוחחו על הנושא. פלדמן, לדבריו של קינג לא רצה לייצג את ג'נט ארויזו בטענה שהיא 'משוגעת'. הוא גם אמר שהוא חושב שהיא רוצה כסף מג'קסון. קינג סיפר שפלדמן רצה להתארח בתכנית שלו אך כשניסה ליצור עימו קשר הוא לא ענה וקינג לא שמע עוד מפלדמן. מאוחר יותר סיפר כי קרא בעיתון שפלדמן בחר לייצג את ג'נט ארויזו. השופט, רודני מלוויל דחה את העדות של קינג, זו היתה מתנה לתביעה, העדות של קינג היתה עלולה להרוס את הקייס של התביעה.

הקומיקאי הידוע, ג'יי לנו הוזמן מצד ההגנה לספר על פעליו באירגונים למען ילדים וסיפר על שיחות טלפון והודעות רבות שאנשים משאירים לו במשרד ובתא הקולי. הוא גילה התלהבות בעניין והמשיך לדבר בבדיחות הדעת, אך מר ג'קסון ומזארו לא היו מעוניינים בבדיחות, הם רצו לשמוע על ההודעות שגאווין השאיר לו בתא הקולי. הוא תיאר את ההודעות שלו 'מוזרות', הוא התפלא שילד בן 10 כל כך מתלהב ממנו כיוון שבדר"כ הוא מקבל פידבקים מאנשים מבוגרים יותר. הוא סיפר שההודעות הרבות היו נשמעות דומות ושגאווין נשמע מבוגר יותר מילד בן 10, מודרך ע"י מישהו. בשלב מסויים לנו קיווה שההודעות מצידו ייפסקו.

השחקן כריס טאקר ומייקל ג'קסון הכירו בשנת 2000, ולמרבה האירוניה בזכות הקשר של טאקר עם משפחת ארויזו. טאקר הפך למכר של המשפחה והרעיף על הילדים סכומים לא מבוטלים של כסף, היה יוצא איתם לקניות בגדים וצעצועים בקניון ואף אסף 1,500 דולרים למען גאווין לאחר שהוא טען שמשפחתו לא הצליחה להשיג מספיק כסף לטיפולים כימותרפיים. האנשים באולם היו מופתעים. היו אנשים שנתנו המחאות למשפחה בסכומים של אלפי דולרים, אחרים קנו לילדים צעצועים ומתנות בחג המולד אשר נשלחו לבתיהם והיו סלבריטאים ששלחו באופן פרטי לביתם מתנות. בחג המולד לדוגמה שלחה מישהי עוף הודו למשפחת ארויזו ובמקום לקבל תודה ג'נט אמרה שזה לא מספיק.


ג'נט ארויזו קנתה מכונית מסוג פורד בשווי 32,000 דולר, אחרי כן חזרה בה והתכוונה לבטל את החוזה. ההגנה זימנה את פקיד הבנק להעיד שג'נט התכוונה לקנות את הרכב. היא המשיכה לקבל תרומות סעד וחיפשה עוד. בשלב מסויים סיפר טאקר שג'נט התקשרה אליו בוכה נוכח מצבו הרע של בנה אשר ביקש מטאקר שיקשר אותו עם מייקל ג'קסון. מהיום אשר נפגשו בו לראשונה גאווין וכריס, ביקש גאווין את מס' הטל' שלו. טאקר נענה לחיוב מתוך כוונה לרצות את גאווין, הוא רצה פשוט לעזור לו. הוא סיפר שקיבל המון שיחות מהארויזואים, במיוחד מגאווין ואמו.

טאקר רצה לשמור על מרחק מסויים מהמשפחה למרות שהפך להיות מקורב. הוא גם אירח אותם בביתו ונתן להם כסף כאשר גאווין ביקש ממנו, אפילו השאיל להם את אחד הרכבים שלו, אך הצטער על כך מאוחר יותר והתעצבן עליהם, במיוחד כשהקניטו את חברתו לחיים ושהוא עשה די והותר למען המשפחה הזו. היו מס' פעמים שטאקר הסיע את הארויזואים לנוורלנד מבלי שמייקל יהיה נוכח בבית וגם טס איתם במטוס פרטי לסאן פרנסיסקו לצפות בתחרות ספורט, הם אפילו הגיעו עד לסט של צילומי הסרט בו השתתף טאקר וביקשו מהמפיקים שיכניסו אותם למלון בו שהה טאקר ואת חשבון המלון בעבורם שילם השחקן מכספו שלו ולא מתקציב ההפקה. טאקר סיפר שאנשים דאגו להזהיר אותו מפני המשפחה הזו. הוא טען שהם ניצלו אותו.


מזארו שאל את טאקר אם משפחת ארויזו החשיבו אותו כבן משפחה והוא ענה שכן. גאווין היה מכנה את כריס כאחיו הגדול והיה אומר לו שהוא אוהב אותו, כמוהו גם סטאר ארויזו. הוא טען שהדבר אפילו הלחיץ אותו כיוון שהוא רצה לשמור על פרופיל נמוך ובכל זאת לעזור לגאווין, הוא לא רצה להתקרב לכל המשפחה, "כי אנשים לפעמים רואים כמה כסף יש לך והם מנצלים אותך", אמר. טאקר מספר שלאחר שידור הסרט של באשיר המדיה רדפה את הארויזואים והם ביקשו שיעזרו להם לברוח למקום אחר ולחפש את מייקל.

טאקר וג'קסון על סט הצילומים (2001)

"גאווין אמר לך שהוא רוצה להיות עם מייקל?" שאל מזארו.

"כן, הוא חיפש את מייקל והם רצו להיות איתו. הם גילו שהוא במיאמי איפשהו והם רצו לנסוע למיאמי".

תומאס מזארו הציג על המסך לחבר המושבעים את שיחות הטל' שהתקבלו לחשבון של טאקר ממשפחת ארויזו בפברואר 2003 (יום לאחר שידור הסרט של באשיר בבריטניה). הוא סיפר שהוא הסכים לסייע להם לטוס למיאמי. חבר המושבעים השתומם. במשך חודשים הם היו בטוחים שמשפחת ארויזו הופצרו כביכול לנסיעה למיאמי ע"י פמלייתו של ג'קסון בהסתמך על העדויות הקודמות של ג'נט, דבלין, גאווין וסטאר ארויזו על דוכן העדים. טאקר סיפר שבאותו לילה של הנסיעה למיאמי המשפחה נראתה מרוצה שהם עוזבים את קליפורניה, הם היו נרגשים כי הם ידעו שהם הולכים לפגוש את מייקל. גאווין היה שמח שהוא הולך לראות את מייקל שוב. עם הגעתם למיאמי טאקר נתן לג'נט את המפתחות של הואן לבקשתה אם כי הרגיש שמשהו איתה לא כשורה והוא הזהיר את מייקל מפניה.

לאחר העדות של כריס טאקר ההגנה סיימה את תפקידה.


תומאס מזארו, ביושבו מעבר לדוכן ההגנה ראה את חמתו של טום סנדון על פרצופו. סנדון ביקש להציג בפני חבר המושבעים את ההקלטה של גאווין במשטרה שוב. זה היה הרגע המכריע עבור התביעה. מאחורי הקלעים, מזארו התעקש שהראיון של גאווין במשטרה הוא בלתי קביל. השופט מלוויל אישר את בקשת התביעה להציג שוב את ההקלטה, לא בשביל לאמת את ההאשמות, אלא בשביל לאבחן את התנהגותו של גאווין. במקביל ביקש מזארו שמשפחת ארויזו תגיע לסנטה מריה אל בית המשפט. טום סנדון קרן כולו כשהקרין שוב את הסרטון בפני המושבעים אשר שמו לב שהנער ציין מקרים בסדר כרונולוגי על הזמנים בהם בילה עם ג'קסון. הוא סיפר שהפעם הראשונה שהיה בחדר השינה של ג'קסון היתה שלא היה לו שיער. גאווין נראה מוקסם מג'קסון וסיפר שבמשך שנים ניסה ליצור עימו קשר אך ג'קסון החליף מס' טלפונים רבים והיה קשה להשגה. הוא פגש בו לראשונה ב- 2002 עם אביו דיוויד ומייקל הזמין אותו לנוורלנד.השופט רודני מלוויל ומייקל ג'קסון (איור מביהמ"ש)

גאווין סיפר שהוא הצטער שהוא הוזכר בתקשורת, הוא טען שהוא שוכנע להגיע למיאמי למסיבת עיתונאים עם ג'קסון (אחרי שידור הסרט של באשיר) ושג'קסון השקה אותו ביין.


גאווין היה נראה מטושטש כשסיפר על הפעמים בהם כביכול הוטרד מינית. "4 או 5 פעמים", וכל אותם פעמים אחרי הטיסה ממיאמי לנוורלנד (!) הוא היה חמקני בדבריו ולעיתים היה ברור שהוא בוחר את המילים, כאילו נכנס לתפקיד ויותר מזה- גאווין דורבן ע"י המשטרה: "גאווין, חבר, אתה מאד אמיץ", אמר אחד השוטרים. "גאווין, אנחנו רוצים שתעשה את זה, אתה עושה את הדבר הנכון". עוד בראיון סיפר שגם לוקק ע"י ג'קסון בראשו, דבר שעל דוכן העדים הוא מעולם לא הזכיר. גאווין טען שמעולם לא ראה את חלקי הגוף המוצנעים של ג'קסון ושהוא לא זוכר מה קרה בזמן שהוטרד כביכול מינית, הוא לא היה בטוח אם היתה לו שפיכה. -כמה אנשים התפלאו איך נער מתבגר לא מודע למצבים שכאלו.

משפחת ארויזו הגיעו לסנטה מריה לחקירה האחרונה עם תומאס מזארו מול חבר המושבעים. המדיה והאנשים חיכו לשמוע את הגרסאות החדשות של הארויזואים וברגע האחרון תומאס מזארו החליט: "ההגנה נחה". באותו הרגע חזר הגוון הלבן לפניו של סנדון הנדהם ובהה בשופט מלוויל. היה נראה כי לוקח לו זמן להתאושש והוא לא האמין לנוכח ההחלטה של מזארו- לתת למשפחת ארויזו לומר את המילה האחרונה. מזארו הניח לתביעה לחתום את המשפט. לתביעה נדרש לשנות גרסאות ולהסביר את עצמם, לאחות את הפערים שהם יצרו ביניהם על דוכן העדים משך כל אותם חודשים. אם סנדון היה הופך את משפחת ארויזו לעדים יעילים הוא היה ככל הנראה משיג את התוצאה לה חיכה כל כך הרבה שנים. היתה לתביעה כמיהה לנצח במשפט הזה, להתפרסם ולהפוך לידוענים בכל העולם. הם יכלו להחזיק בתהילה של הניצחון בפרשה הזו לנצח.

התובע המחוזי, טום סנדון

בזמן שחבר המושבעים שקלו, אנשי התקשורת תיזזו בטירוף, הם לא דאגו לגורלו של ג'קסון, הם דאגו לסקר ולצלם. אם ג'קסון היה נמצא אשם בכל 14 הסעיפים הוא היה נשלח לכלא ל- 18 שנים ושמונה חודשים.

ביום בו ג'קסון נמצא זכאי מ 14 סעיפי האישום המון אנשים מחו דמעה באולם. המעריצים שמחו, קפצו, חיבקו ונישקו אחד את השני באהבה. העולם היה נראה צבעוני בשלטים שצבעו התומכים ומאות האנשים שרקדו ברחובות.

רבים מאנשי המדיה הבינו שטעו. חבר המושבעים הבהירו שנהגו בג'קסון ביושרה והתעלמו מהעובדה שהוא מפורסם, הם טענו שהם למדו את המקרה והתחשבו בעובדות. כמה מהם טענו שמשפחת ארויזו נוכלים שרצו לסחוט ממייקל ג'קסון כסף. המושבעים נרדפו ע"י התקשורת ונתבקשו להופיע בתכניות טלויזיה ביום המחרת אך רובם לא היו בעניין, הם רצו לחזור הביתה, עייפים ותשושים.

חודשיים לאחר מכן, שניים מהמושבעים סיפרו שכתבו ספרים על המשפט בטענה שנדחפו לקבוע שג'קסון חף מפשע. רבים ראו בספרים הכתמה שלמה של מערכת המשפט. המושבעים הללו ניסו לרכב על גבו של ג'קסון. פול רודריגז, אחד מאנשי חבר המושבעים סיפר שאף אחד לא ניסה לשכנע את השני בשום דרך שהיא לקבוע שג'קסון חף מפשע. המדיה עדיין רצתה ללכלך על מייקל ודיווחה שהוא "נמלט" לבחריין מיד בתום פסק הדין.

בבוקר שלמחרת הסכים תומאס מזארו להופיע בתכנית הטלויזיה של ג'יי לנו וסיפר על מה שאירע בבית המשפט.

"אם היית מכיר את פילוסופיית החיים של מייקל היית יודע שהוא לעולם לא היה פוגע בילד", אמר למנחה.

בפתק שנמצא באחד מספריו של מייקל הוא כתב:

"הביטו בנשמה, ראו את האושר

וההנאה, בפניהם של הילדים הללו.

זוהי הרוח של הנעורים, החיים שמעולם לא היו לי ושתמיד אחלום עליהם".מעריצים ותומכים נלהבים של ג'קסון חוגגים את הזיכוי (13 ביוני 2005)

שלט ועליו כתוב: "מייקל, בשם כל האנושות, סליחה"

מחוץ לבית המשפט: מעריצה מפריחה יונה לבנה עם כל הכרזה על סעיף שזיכה את ג'קסון

דמעות של אושר. מעריצות נרגשות לשמע הזיכוי המוחלט

אחד משערי העיתונים בארה"ב, יום לאחר הזיכוי
147 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page