top of page

"הקליפ One More Chance - החלום שהפך לסיוט" מאת צ'ארלס תומפסוןבנובמבר 2003 מייקל ג'קסון התחיל בצילומים של הקליפ "One More Chance" בלאס ווגאס, שהיה אמור להיות חלק מפרוייקט החזרה של מייקל ג'קסון לבמה, אלא שאחרי יום הצילומים המשטרה פשטה על ביתו והוציאה נגדו צו מעצר. הקליפ נגנז ולא שוחרר לציבור עד נובמבר 2010. הקטעים והציטוטים הבאים לקוחים מתוך כתבה נרחבת של העיתונאי צ'ארלס תומפסון על האירועים, שעות לפני שג'קסון נאלץ לטוס בחזרה לסנטה ברברה ולהסגיר את עצמו למשטרה: "בערך בשמונה וחצי בבוקר, סטיוארט בקרמן ומייקל ג'קסון קיימו שיחת ועידה עם מארק שאפל לגבי הטיסה שלהם לאירופה ביום המחרת. השיחה שלהם הופסקה עקב שיחה ממתינה ששאפל קיבל מג'ו מרקוס, רכז אבטחה בנוורלנד. 'זאת היתה שעה מוזרה לקבל שיחה מג'ו,' אמר בקרמן, 'אז שאפל אמר שהוא יחזור אליי'.


זמן מה לאחר מכן הטלפון של בקרמן צלצל. 'אתה חייב להדליק את הטלוויזיה', אמר שאפל. בקרמן הפעיל את הטלוויזיה שלו וראה את צילומי ההליקופטר המפורסמים של ניידות המשטרה מציפות את חוות נוורלנד של מייקל ג'קסון. בהנהגת התובע המחוזי טום סנדון, 70 קצינים (שריפים) ממשטרת סנטה ברברה נשלחו לפשוט על ביתו של מייקל ג'קסון. 'בכנות,' נזכר בקרמן, 'היית יכול לחשוב שזה גדוד צבאי שנכנס לכפר בעיראק. הם היו כל כך הרבה'.


נקרע לו הלב. 'באותו רגע הבנתי שהנסיעה לאירופה וכל הפרויקט החדש של מייקל ג'קסון נפלו, כי באותו רגע דיאן דימונד היתה שם וחשפה שהפשיטה היא בגלל האשמות נוספות על התעללות בקטין.

'מייקל בדיוק התכונן לשים את ההאשמות של 1993 מאחוריו ולמתג את עצמו מחדש. בדיוק סיימנו להתמודד עם הסקנדל בעניין מרטין באשיר והנה זה שוב מגיע,' הוא נאנח. 'הנה זה שוב מגיע'.


בלאס וגאס, דיטר ויזנר (מנהלו האישי של ג'קסון באותה תקופה), היה זה שצריך לספר למייקל ג'קסון את החדשות. 'מייקל היה עדיין בחדרו," ויזנר מסביר. 'הוא ישב ליד האח כשנכנסתי, הוא היה מאוד שקט' הייתי צריך לספר לו וזה לא היה קל לספר למייקל דברים כאלה כי הוא היה במצב כזה טוב. הוא ראה את העתיד. כשהסיפור עם מרטין באשיר עלה, הוא היה מדוכא. עכשיו דברים התחילו להשתנות ומייקל התכונן לעשות דברים חדשים. ללכת לחדר שלו ולספר לו על משהו כל כך רע, זה היה אסון.


אמרתי לו 'מייקל, יש חדשות רעות אבל מצד שני אתה צריך גם לראות את החדשות הטובות. החדשות הרעות הן שהמשטרה בחווה.' מייקל היה מופתע לגמרי. ישבתי לידו; הנחתי את היד שלי על הכתף שלו.

הוא הסתכל עליי והוא היה ממש... יכולת לראות את הדם נעלם מהפנים שלו. הוא היה בשוק עמוק. אבל אמרתי לו, 'מייקל, עכשיו יש לך את ההזדמנות לנקות את הכל סוף סוף. אחת ולתמיד תוכל לטהר את הכל'.


החדשות הופצו מהר בין הצוות. 'ראיתי את זה בטלוויזיה באותו הבוקר ועד שהגעתי ללובי של המלון, כולם כבר ידעו,' אמר אחד מאנשי הצוות. 'הלכנו לעבודה כרגיל (על קליפ שג'קסון צילם באותם ימים – One More Chance) וחיכינו לראות מה יהיה'.


'כמובן, כשהגענו לסטודיו, זה היה גן חיות עם מלא פאפרצי ומעריצים. ביום שלפני כן, אף אחד לא ידע שצילמנו או משהו חיכינו יום שלם שמייקל יגיע ואני חושב שחזרנו גם ביום השני. ואז הוא בסוף התקשר ואמר 'אני פשוט לא אוכל להגיע'.


ויזנר אומר שג'קסון העביר את היומיים האלה בבכי, 'ישבתי איתו יום ולילה. הוא היה בהלם; הוא בכה... הוא לא ידע מה לעשות. זה היה ממש רע. היינו אמורים לנסוע לאירופה. הוא היה נחוש להמשיך הלאה בחייו והכל היה מוכן. זה היה מצב נהדר ואז החדשות האלה הפתיעו אותו לגמרי. באמת. זה הרג אותו'.

יומיים אחרי הפשיטה על נוורלנד העצב של ג'קסון הפך לכעס. כשנחשף שהילד שמאחורי ההאשמות הוא לא אחר מגאווין ארויזו, הילד שג'קסון החזיק את ידו בסרט של מרטין באשיר ('לחיות עם מייקל ג'קסון'), מייקל החליט להילחם בחזרה.


'אתם יודעים, כשהתברר שההאשמות האלה הן בגלל משפחת ארויזו, הוא החליט ממש להילחם במצב שנוצר,' אומר ויזנר. 'מייקל אמר לי, 'דיטר, אתה יודע מה, הם צריכים להביא את הנער הזה למקום גדול, להביא את התקשורת ושיסתכל לי בעיניים ויגיד לי שעשיתי את זה.' הוא היה נחוש להילחם.


העובדה שההאשמות שהגיעו ממשפחת ארויזו החריבו גם את הפרויקט החדש של מייקל ג'קסון, עיצבנו את סטיוארט בקרמן אפילו יותר. 'ל[טום] סנדון לא היה דבר מלבד המילה של ג'נט ארויזו, והיא היתה משוגעת על כל הראש,' אמר בקרמן. 'ואני יודע את זה כי אני הייתי שם וראיתי אותה. יש נגדה רשימה ארוכה כמו יד ימין שלי. סנדון רק רצה להפיל את ג'קסון.


זה מאוד מתסכל אותי עד היום. היה לנו את הידוען הגדול בעולם והוא היה ממוקד מטרה כמו שהוא לא היה הרבה זמן. אבל כל הדבר הזה נגדם על ידי סנדון'.


'הוא לא היה מסוגל לדבר ואז הוא התחיל לבכות. מייקל הרס כמה דברים בחדר. הוא איבד את השליטה.' ויזנר מספר שאמא של מייקל, קתרין ג'קסון, היתה צריכה להרגיע אותו לפני שהיא התחילה לנקות את הבלאגן."


מתוך:


Michael Jackson's 'One More Chance' - A Dream that Turned into a Nightmare by Charles Thomson (Sawf News - November 30, 2010)

339 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page