top of page

התוכן המשתנה והסתירות בהאשמות של 2005 - חלק א'

מכיוון שלא קיימות הוכחות מוחשיות (דגימות DNA, דם, זרע, כל ראייה רפואית, מכתבי אהבה, וכו') שמקשרות את מייקל ג'קסון לפשעים שבהם הוא מואשם, התיק בסופו של דבר התמקד באמינות של המאשימים: גאווין ארוויזו ובני משפחתו.


משפחת ארוויזו

בין השנים 2003-2005 בני משפחת ארוויזו סיפרו את הסיפור שלהם מספר פעמים. בפעם הראשונה, לפסיכולוג סטנלי כץ, ביוני 2003. לאחר מכן, הם דיברו עם המשטרה מספר פעמים בסדרת ראיונות וחקירות בשנת 2003. בשנת 2004 אז מול חבר מושבעים גדול (שהחליט אם יש עילה למשפט) ולבסוף במשפט עצמו, בשנת 2005. לציבור הרחב אין גישה לתמלילים של כל הראיונות והשיחות, אבל החומרים שכן נגישים כבר חושפים בפנינו סדר אירועים שהשתנה באופן משמעותי ומהותי לאורך החקירה, דבר שהוביל גם לשינויים בתוכן ההאשמות וסתירות רבות.ישנן בעיות וסתירות רבות בתוכן ההאשמות של משפחת ארוויזו, לא רק בציר הזמן אלא גם בטענות עצמן נגד מייקל ג'קסון. בכל פעם שבני המשפחה מסרו גרסה חדשה של ההאשמות שלהם, היא סתרה את קודמתה - ופעמים רבות בני המשפחה סתרו גם זה את זה.


מספר הפעמים שבהן גאווין לכאורה הוטרד


מספר הפעמים שבהן נטען שגאווין הוטרד מינית השתנו שוב ושוב בין 2003 ל-2005. בכתב העילה למעצר של התביעה מ-17 בנובמבר 2003, נכתב: "גאווין מתאר לפחות חמישה מקרים של אוננות בין התאריכים ה-7 בפברואר ל-10 במרץ. ישנם לפחות עוד שני מקרים מפורטים בתצהיר, שקרו באותה תקופת זמן, שבהן סטאר הבחין בג'קסון כשהיד שלו בתוך המכנסיים של גאווין מקדימה, באזור איבר המין שלו, בעוד ג'קסון מאונן בעצמו. בשני המקרים האלה, סטאר מאמין שגאווין היה ללא הכרה במיטה של ג'קסון בקומה העליונה של החדר שלו. [1; עמודים 3-4]


ב-7 ביולי, 2003, גאווין אמר לסמל סטיב רובן שההטרדות קרו פחות מחמש פעמים:

גאווין אמר לנו שמייקל עשה לו ביד בכל לילה שבו סטאר לא ישן בחדר של מייקל. כשנשאל, הוא אמר שזה קרה פחות מחמש פעמים. מייקל לא גרם לו לעשות לו ביד והוא מעולם לא ראה את איבר המין של מייקל במהלך המקרים האלה. הוא כן אמר שמייקל פעם אחת גרם לו לגעת ב"אזור המוצנע" שלו מעל הבגדים. [1; עמ' 56]


ב-13 באוגוסט, 2003, בחקירה נוספת מול סמל רובל, גאווין טען שג'קסון הטריד אותו בסך הכל חמש פעמים:


גאווין אמר שהמקרים האלה התרחשו בסוף הביקור האחרון שלהם לנוורלנד, לפני שהם הפסיקו ללכת לנוורלנד. כשנשאל כמה פעמים מייקל הטריד אותו, הוא ענה, "בכל פעם שאחי לא היה שם, בסך הכל חמש פעמים". [1; עמ' 62]


ואז, באותו ראיון גאווין טען שזה קרה שבע פעמים:


הוא אמר שמייקל היה אומר לו לשים את התחתונים שהוא לבש בזמן האוננות בסל הכביסה של מייקל לפני שהוא מתקלח. זה קרה אחרי כל פעם שמייקל עשה לו ביד. הוא אמר שזה קרה כשבע פעמים. התחתונים לא נתנו לו בחזרה, מייקל קנה לו חדשים". [1; עמ' 63]


עד שההאשמות הגיעו לבית המשפט, טענות של גאווין על "לפחות חמש פעמים", "פחות מחמש פעמים" ו"כשבע פעמים" שבהן הוטרד, הפכו לשתי פעמים בלבד. אחרי שגאווין תיאר את שני המקרים שבהן לכאורה הוטרד, הוא נשאל אם היו מקרים נוספים שבהם ג'קסון נסה לעשות לו משהו, גאווין ענה בשלילה.


ש: האם היו מקרים נוספים שבהם מר ג'קסון ניסה לעשות לך משהו שאתה הרגשת שהם לא נאותים, אם אתה זוכר?

ת: לא. [2]


מספר הפעמים המשתנה של המקרים בהם היתה הטרדה בא לידי ביטוי גם בעובדה שהצו הפלילי הראשון של התביעה הציג שבעה מעשים מגונים בילד [3], לעומת כתב האישום האחרון שהשתנה לארבעה [4]. בשני המסמכים, שניים מהמקרים היו מקרים שאחיו של גאווין, סטאר, טוען שהוא ראה וגאווין לא היה מודע אליהם כיוון שהוא היה "ללא הכרה" אחרי שג'קסון לכאורה נתן לו אלכוהול.


באשר לטענה שג'קסון לכאורה אמר לגאווין לשים את התחתונים שלו בסל הכביסה אחרי כל פעם שהוא הוטרד – כשבע פעמים. עברייני מין ופדופילים נוטים לשמור לעצמם שלל או מזכרת מהקורבנות שלהם. נראה שדבריו של גאווין היו ניסיון לבסס את הטענה שגם ג'קסון עשה את זה ושמר לעצמו את התחתונים של גאווין אחרי כל פעם שהטריד אותו. הבעיה היא שבזמן הפשיטה על בתיו של ג'קסון ב-18 בנובמבר, 2003, לא נמצא אף תחתון של גאווין בין חפציו של ג'קסון או בכל מקום אחר בנוורלנד, כך שהטענה הזאת לא גובתה על ידי אף ראייה. באופן תמוה, כשהפשיטה על בתיו של ג'קסון לא הפיקה שום הוכחה שתאמת את הסיפור, הטענות הפכו להיות יותר מתונות ובמקום שבעה מקרים שבהן גאווין התבקש לשים את התחתונים שלו בסל הכביסה בכל פעם אחרי שהוטרד, לפתע יש רק מקרה אחד שזה קרה, והוא לא היה קשור לאף מעשה מיני. בסופו של דבר גאווין העיד בבית המשפט שהיתה פעם אחת שג'קסון אמר לו לשים את התחתונים שלו בסל הכביסה, אחרי שהוא ישן בחדר של ג'קסון, אבל בעדות הוא לא אמר שזה קרה אחרי שהוטרד או אחרי אקט מיני כזה או אחר, בטח שלא שבעה מקרים כאלה.


בנוסף, על דוכן העדים גאווין אמר שאחרי שהם עזבו את נוורלנד באופן סופי, העובדים של ג'קסון שלחו להם את הבגדים שלהם, חלק מהבגדים שלו היו חסרים (תחתונים, חולצות, מכנסיים) "הם שלחו לנו מכנסיים של מישהו אחר" במקום. נראה שבגלל הבלבול הזה, משפחת ארוויזו ניסו ליצור נרטיב שבו ג'קסון שומר את התחתונים לעצמו כמזכרת מההטרדה, אבל אז חזרו בהם כשלא נמצא אף בגד של גאווין בנוורלנד בזמן פשיטת הפתע של המשטרה.


מי אמר לגאווין שגברים חייבים לאונן?


בחקירה מול סמל רובן, ב-13 באוגוסט 2003, גאווין אמר שסבתא שלו אמרה לו שגברים חייבים לאונן, אחרת הם עלולים לאנוס נשים.


גאווין נשאל מה המשמעות של אוננות לדעתו. גאווין אמר שסתבא שלו הסבירה לו שגברים חייבים לאונן, כי אם הם לא, הם עלולים להסתובב בחוץ ולאנוס אישה [1; עמ' 61]


לעומת זאת, על דוכן העדים, גאווין טען שזה היה ג'קסון שאמר לו את זה. זהו פרט חשוב מכיוון שלפי ההאשמות של משפחת ארוויזו, ככה ג'קסון לימד את גאווין על אוננות (גאווין טען שהוא מעולם לא אונן לפניכן) ושהפעם הראשונה שגאווין הוטרד על ידי ג'קסון, היתה אחרי שהוא אמר לו את זה.


כשעומת עם הסתירה הזאת על דוכן העדים על ידי עורך הדין של ג'קסון, תומאס מזארו, גאווין ניסה להתחמק וטען שגם ג'קסון וגם סבתא שלו אמרו לו את אותו הדבר.


גם סטאר ארוויזו טען שהוא הוטרד על ידי ג'קסון – ואז הטענה הזאת נעלמהגאווין וסטאר ארוויזו. תחילה טענו ששניהם הוטרדו

בהתחלה, בראיון שלהם עם הפסיכולוג ד"ר סטנלי כץ, משפחת ארוויזו טענו שלא רק גאווין הוטרד על ידי ג'קסון, אלא גם סטאר.


סטאר אמר לד"ר כץ שבפעם אחת שהם היו בנוורלנד במהלך השהות שלהם בבית של ג'קסון, הוא היה בקלנעית יחד עם מייקל. מייקל הניח את היד שלו על איבר המין של סטאר, מעל המכנסיים. סטאר אמר בנוסף שמייקל נגע לו ב"טוסיק" ושהוא ראה את מייקל נוגע ב"טוסיק" של גאווין הרבה, מעל הבגדים". [1; עמ' 16]


הטענה הזאת עלתה גם בחקירה הראשונה שלהם מול סמל סטיב רובל, ב-6-7 ביולי, 2003:

מייקל נגע באיברים המוצנעים של סטאר [1; עמ' 23]


וגם:


כשנשאל, סטאר אמר שמייקל ג'קסון נגע בו בצורה לא נאותה. התקרית הזאת קרתה כשהוא היה על קלנעית הגולף. סטאר נהג על קלנעית הגולף ומייקל היה לצדו. ואז מייקל הושיט את היד ונגע ב"אשכים והפין" של סטאר, מעל הבגדים, ביד שמאל של מייקל. הוא אמר כלום למייקל והמשיך לנהוג בקלנעית. [1; עמ' 50]


בהמשך, כשההאשמות התפתחו, הטענה הזאת נעלמה לחלוטין ועל דוכן העדים מעולם לא נטען שסטאר הוטרד מינית על ידי ג'קסון.


יחסי מין עם בובה?

מפשיטת המשטרה על נוורלנד. הבובה שלכאורה הוטרדה.

בני משפחת ארוויזו שבאחת הפעמים ג'קסון קיים מולם יחסי מין עם בובת ראווה בגודל אנושי שנראית כמו נערה/ילדה. כשסטאר סיפר את הסיפור הזה לראשונה לד"ר כץ, הוא אמר שהוא לא זוכר אם ג'קסון היה לבוש או לא כשזה קרה לכאורה:


הוא לא זכר אם מייקל היה ל מפשיטת המשטרה על נוורלנד. הבובה שלכאורה הוטרדה. בוש או לא. [1; עמ' 15]


לאחר מכן, ב-7 ביולי, 2003, כשהוא סיפר את הסיפור לסמל סטיב רובל, הוא לפתע נזכר שג'קסון היה לבוש:


מייקל היה לבוש והוא רק עשה כאילו הוא מקיים יחסים עם הבובה. [1; עמ' 51]


מאוחר יותר התברר שהבובה הספציפית שבני משפחת ארוויזו דברו עליה, היתה בובה שנוצרה בדמותה של בת דודו של ג'קסון.


מי רדף אחר מי?


בפעם הראשונה שג'נט ארוויזו מסרה את העדות שלה לסמל סטיב רובל (7-6 ביולי, 2003), ג'נט ארוויזו ניסתה ליצור רושם שמייקל ג'קסון זה שנדבק אליהם וניסה להכניס את עצמו למשפחה שלה ובמיוחד להתחבר לגאווין. היא טענה שמכיוון שהתלוננה ששיחות הטלפון בין גאווין לג'קסון היו ארוכות מדי, הם לא קיבלו בחזרה את המתנות שהם קיבלו מג'קסון ושלחו אליו בחזרה לתיקון (לפטופ שג'קסון נתן לגאווין במתנה בקיץ של שנת 2000 ומכונית מסחרית שהוא נתן למשפחה באוקטובר 2000. שנה לאחר מכן הלפטופ והמכונית התקלקלו והמשפחה שלחה אותם לג'קסון כדי שידאג לתיקונם – אך ככל הנראה לא קיבלו אותם בחזרה). מתוך החקירה של ג'נט ארוויזו:


מייקל כל כך כעס שהיא התלוננה שהשיחות שלו בטלפון עם גאווין היו ארוכות מדי. גברת ארוויזו מאמינה שזאת הסיבה של מייקל לא להחזיר להם את הברונקו [מכונית] והלפטופ. [1; עמ' 20]


עם זאת, נהיה קשה לבסס את הטענה של ג'נט ארוויזו אחרי שבמהלך החקירה נמצאו כרטיסי ברכה ומכתבים שמשפחת ארוויזו שלחה לג'קסון, בהם הם אלה שמבקשים ומתחננים שג'קסון ישמור איתם על קשר אחרי שהוא הפסיק לקבל את השיחות שלהם. על דוכן העדים גאווין הודה שג'קסון הפסיק להתקשר אליו עוד באוגוסט-ספטמבר 2000, ולא רק שג'נט ארוויזו לא התלוננה על אורכן של השיחות בין ג'קסון לגאווין, היא כתבה מכתבים לג'קסון וניסתה לחדש את הקשר איתו. מתוך עדותו של גאווין:


ש: ומתי בערך אתה חושב שהוא לא דיבר איתך יותר?

ת: חודשיים בזמן הסרטן שלי

ש: סליחה?

ת: חודשיים אחרי שהתחלתי כימותרפיה

ש: ומתי זה בערך?

ת: אוגוסט או ספטמבר של שנת 2000.

ש: אוקיי. אז באוגוסט או ספטמבר של שנת 2000, אתה והמשפחה שלך התחלתם לשלוח מכתבים וכרטיסים נחמדים למייקל ג'קסון, נכון?

ת: כן.

ש: ואלו המכתבים שהראיתי לך לפני זמן קצר, נכון?

ת: כן.

ש: ולמיטב הבנתך גם אמא שלך שלחה לו כרטיסי ברכה, נכון?

ת: אני חושב שכן. [9]


למעשה, ג'קסון עשה בדיוק ההפך מ"להידבק" למשפחת ארוויזו או לגאווין. בעדות שלו, גאווין התלונן על כך שג'קסון התחמק ממנו:


ש: ובשתי הפעמים האלה, שג'קסון כן היה באחוזה, היה לכם איזשהו קשר איתו?

ת: בשתי הפעמים האלה, כן. אבל, אני מתכוון, כאילו, לפעמים הייתי הולך לאחוזה והוא היה אומר לי שהוא לא שם, ואז הוא כן היה שם.

ש: למה אתה מתכוון?

ת: כאילו, כשהייתי חולה סרטן. אני לא יודע מה קרה, אבל מייקל, כאילו, סוג של הפסיק לדבר איתי וכאלה, בדיוק באמצע הסרטן שלי. וכאילו, אני הייתי הולך לשם, והייתי רואה, כאילו, את פרינס ופאריס משחקים שם והייתי חושב שמייקל היה שם, ואמרו לי שמייקל לא נמצא. ואז, כאילו, הייתי רואה אותו איפשהו ו... – לא יודע.

ש: הייתה פעם שפגשת בו בטעות?

ת: כן.

ש: ספר על כך לחבר המושבעים.

ת: טוב, שיחקתי עם פרינס ופריס בחוץ, מאחורי הבית, איפה שמשחקי הוידאו. ואז הלכנו לתוך הבית. וידעתי את הקוד בכניסה, כי הם נתנו לי את הקוד. ואז נכנסתי פנימה, עם פרינס מחזיק לי יד אחת ופאריס מחזיקה את היד השנייה ו- החזקנו ידיים. ואז נכנסנו לתוך הבית וראיתי את מייקל הולך, כאילו, לכיוון שלי. אבל אני מניח שהוא לא רצה לראות אותי ושינה כיוון. ואז הוא התנהג כאילו "אוי שיט", אתם יודעים למה אני מתכוון? כאילו הוא ראה אותי ואז – אז הוא שיחק אותה כאילו כלום והיה כזה "הו, היי, דודו-הד [שם חיבה]". אתם יודעים, באותו זמן אני, אני הייתי סוג של מהופנט וכאילו הוא ה-"

(התנגדות מצד ההגנה: "מציג סיפור בלי תגובה". בית המשפט: "ההתנגדות התקבלה". התובע המחוזי: "אוקיי")

ת: ואז, כאילו...

ש: זה בסדר. אני אתן לך שאלה. אז בכל מקרה, התנגשת בו?

ת: כן. ואני... בגלל ה...

ש: זה בסדר. וכמה עוד קשר היה לך איתו בזמן שפגשת בו בטעות? כמה זמן זה נמשך?

ת: לא ראיתי אותו הרבה במשך הסרטן שלי.

ש: אני מתכוון, אמרת לאנשים בחבר המושבעים שהייתה פעם אחת שהיית שם וסוג של נתקלת בו בטעות?

ת: כן.

ש: אז כשכן היית מולו, בסדר? כמה זמן זה נמשך? פשוט – כמה זמן נמשכה השיחה בין שניכם?

ת: אולי משהו כמו חמש דקות. כש... בפעם הזאת שנתקלנו אחד בשני, ואז רק דיברנו על – וכל מיני דברים, והוא אמר שהוא צריך ללכת לאנשהו. [17]

בחקירה הנגדית על ידי עורך הדין של ג'קסון, תומאס מזארו, גאווין שוב התלונן על כך שג'קסון התחמק ממנו ושאף מפורסם אחר שהוא התחבר אליו לא עשה לו דבר כזה:


ש: אתה יכול להסתכל בעיניים של חבר המושבעים ולהגיד להם שמייקל ג'קסון לא עשה בשבילך כלום בזמן שהיית חולה סרטן?

ת: מעולם לא אמרתי שהוא לא עשה כלום בשבילי.

ש: האם אמרת שהוא עשה ממש קצת?

ת: כן. הוא לא עשה כמו שהרגשתי, שהמחשבה שלי בגיל 11 הרגישה.

ש: הוא היה צריך.

ת: לא. הוא לא צריך – אין לו חובה לעשות כלום.

ש: ובכן, אתה אומר לחבר המושבעים שהגיע לכם הרבה יותר ממייקל ג'קסון ממה שאתה והמשפחה שלך קיבלה.

ת: לא.

ש: זה מה שאתה אומר?

ת: לא. אני פשוט אומר ש – תראה, כשיש לי חבר, מייקל, ואתה אומר על כל הדברים שהוא עשה, אבל, אתה יודע, המחשבה שלי בגיל 11, וכשאני רואה שחבר שלי אומר שהוא לא שם, והוא לא באחוזת נוורלנד, מנסה – ואני רואה אותו הולך שם ואני רואה את המכונית שלו שהוא נוסע רק בה כשהוא עוזב את נוורלנד, אתה יודע, הרגשתי את הלב שלי נשבר במקום. אז בזה שהוא עשה את כל הדברים האלה – ואני לא זוכר שג'ורג' לופז או ג'יימי מסדה או לואיז פלנקר אי פעם עשו לי דבר כזה. [2]


וגם:

ש: ואתה שיקרת על כך שמר ג'קסון עזר לך עם הסרטן: האם זה נכון?

לא, כי מייקל באמת עזר לי קצת, אבל, אני מתכוון, שהוא – בשבילי, מה שאני הרגשתי כילד קטן, אני מתכוון, חוץ מהעובדה שכל הכסף ומי שילם על זה ומי שילם על זה, מי – אני הרגשתי שמי שבאמת עזר לי היו חברים אחרים שלי. כי מייקל, באותה תקופה שהוא היה מתקשר אליי והיה מדבר איתי וכאלה, הרגשתי שהוא החבר הכי טוב שלי. אבל, אני אומר, כשהוא – כשהייתי מחייג אליו והמענה הקולי היה אומר "מספר הטלפון הזה לא מחובר", אף פעם לא התקשרתי לכריס [טאקר] והטלפון שלו לא עבד. אף פעם לא התקשרתי לג'ורג' והטלפון שלו לא היה מחובר. [9]


בנוסף, גאווין התלונן על דוכן העדים על כך שג'קסון החליף את מספרי הטלפון שלו ולא היה זמין למשפחה:


ש: והיה שלב שהתלוננת לשוטרים שמר ג'קסון החליף את מספרי הטלפון שלו אחרי שביקרתם במלון הילטון, נכון?

ת: ובכן, זה היה מספר הטלפון היחיד שהשארתי – או שהתקשרתי אליו – טוב, אני לא בטוח. בגלל שהמספר היחיד שלא השתנה היה המספר של אבי [אבי טווסקי, המזכירה של ג'קסון באותה תקופה]. והייתי מתקשר אליה ושואל איפה מייקל וכאלה. ואז – והיה לי את המספר למלון שלו, אז אני חושב שהתקשרתי אליו למלון ושאלתי אם אני יכול לבקר אותו. אני חושב שזה היה בערך אז, אני לא זוכר בדיוק מתי.

ש: מתי התעצבנת בפעם הראשונה שמספרי הטלפון של מייקל לא עובדים?

ת: אולי בזמן הסבב השלישי או הרביעי של הכימותרפיה התקשרתי אליו וזה היה כזה "המספר שחייגת אליו אינו מחובר" או שלפעמים זה צלצל ואף פעם, אף אחד לא היה עונה לזה, או משהו כזה.

ש: ובכן, ציינת שכעסת על זה שמספרי הטלפון שהיו לך כדי להתקשר למר ג'קסון באיזשהו שלב לא עבדו, נכון?

ת: כן.

ש: ומספרי הטלפון שהיו לך למר ג'קסון הפסיקו לעבוד אחרי שנראה שהייתה הפוגה במחלת הסרטן, נכון?

ת: לא, אמרתי שהם הפסיקו לעבוד אחרי הסבב השלישי או הרביעי של הכימותרפיה.

ש: אוקיי. ולפני זה, יכולת להתקשר בקלות?

ת: כן

ש: ולפני כן, היית מתקשר אליו הרבה?

ת: כן. והוא היה מתקשר אליי וכאלה. היינו מדברים – היינו מדברים הרבה לפני כן.

ש: למעשה, התקשרת אליו ליוניברסל, הילטון יוניברסל (מלון), ביום שביקרת אותו, נכון?

ת: אני מאמין שכן. אני לא לגמרי בטוח איך זה היה. [5]

עוד מהעדות:

ש: אוקיי. עכשיו, התלוננת לשוטרים של סנטה ברברה ש"אחרי שסיימתי עם הקטע של הסרטן", לא ראית את מייקל יותר, נכון?

ת: לא, לא עד הקטע של מרטין באשיר.

ש: אוקיי. ורצית לראות אותו אחרי ההפוגה של המחלה, נכון?

ת: כן.

ש: רצית לבקר בנוורלנד אחרי ההפוגה של המחלה, נכון?

ת: כן.

ש: והרגשת שבדרך מסויימת מייקל חתך את החברות, נכון?

ת: כן.

ש: והרגשת שהוא נטש אותך, נכון?

ת: כן.

ש: והרגשת שהוא נטש את המשפחה שלך, נכון?

ת: כן. [9]


המשך סתירות ושקרים נוספים שמשפחת ארוויזו נתפסה עליהם - בקרוב בחלק ב'


49 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Комментарии


bottom of page