פרשת 1993: משפחת צ'נדלר

ביום אביבי בחודש מאי של שנת 1992, מייקל ג'קסון נוסע במכוניתו לאורך שדרות וולשייר בלוס אנג'לס. לרוע מזלו, המכונית נתקעה והוא נאלץ לגשת לסוכנות השכרת רכב הקרובה למקום. שם הוא פוגש לראשונה את מי שלימים הפכו להיות המאשימים הראשונים נגדו: משפחת צ'נדלר. הבעלים של הסוכנות, דיויד שוורץ, מציע לג'קסון עסקה: הוא ישכיר לו רכב בחינם בתנאי שג'קסון יבטיח להתקשר לבנו החורג, הלא הוא ג'ורדן צ'נדלר, נער בן 13 שהיה מעריץ גדול של הכוכב. ג'קסון מקבל את ההצעה ומתקשר לבית משפחת צ'נדלר כמה ימים לאחר מכן. בין ג'קסון והמשפחה נוצרת חברות.  

MichaelandChandlers.jfif

מאי 1993: מייקל ג'קסון, ג'ון, ג'ורדן ולילי צ'נדלר.

s-l300.jpg

חגיגה תקשורתית: שער צהובון בשנת 1993

שמונה עשר חודשים לאחר מכן, ב-17 באוגוסט 1993, משטרת לוס אנג'לס פותחת בחקירה נגד מייקל ג'קסון, בעקבות טענות עי התעלל מינית בג'ורדן צ'נדלר. כעבור מספר שבועות, ד"ר אוון צ'נדלר, אביו הביולוגי של הנער (רופא שיניים במקצועו) מגיש את תביעה כספית נגד ג'קסון.

 

בינואר 1994, ג'קסון חותם על הסדר כספי ששם קץ לתביעה הכספית נגדו. ההחלטה של ג'קסון ואנשיו להסדיר את התביעה הכספית מחוץ לבית המשפט הוצגה בתקשורת כרמז לכך שג'קסון אשם והוא בעצם קנה את החופש שלו במיליוני דולרים. 

בניגוד לפרסומים, החקירות הפליליות נגד ג'קסון ממשיכות כסידרן חודשים לאחר הסדר הידוע. בסופו של דבר מתכנסים שני חברי מושבעים בלוס אנג'לס ובסנטה ברברה, ומחליטים פה אחד שאין עילה להעמיד אותו לדין עקב חוסר ראיות התומכות בטענות נגדו. ג'קסון יחזור לבית המשפט שתים עשרה שנים לאחר מכן, אז הוא מחליט להיאבק ולהוכיח את חפותו ובית המשפט מזכה אותו.

זאת היתה אחת הפרשיות הגדולות ביותר בתחילת שנות התשעים ועם זאת, רוב העובדות מאחוריה לא התגלו בתקשורת. בחלק זה נחקור את ציר הזמן של ההכרות של מייקל ג'קסון עם משפחת צ'נדלר, מאותו יום גורלי במאי 1992 ועד להווה - כאשר ג'ורדן צ'נדלר עדיין מסרב למסור את גרסתו לאותם אירועים. במהלך השנים האחרונות נחשפו אט-אט פרטים ומקורות חדשים השופכים אור על מה שנחשב לאחד הפרקים המעורפלים בחייו של ג'קסון.

◆ מה קרה בחודשים שבין מאי 1992 לאוגוסט 1993?  מה היו הדרישות של המשפחה ומה הם ביקשו מג'קסון בשבועות שלפני הגשת התביעה? ◆  מי מהצדדים נאבק נגד החקירות הפליליות?  ◆  מי העלה את הנושא הכספי? ◆ למה ג'קסון החליט בסופו של דבר לשלם למשפחת צ'נדלר מיליוני דולרים - אם אינו אשם?           

ההסדר הכספי: למה שבן אדם חף מפשע ישלם?

"אם מייקל ג'קסון היה חף מפשע, למה הוא שילם לילד הראשון מחוץ לכותלי בית המשפט?" - זוהי שאלה שנשאלת רבות בנוגע להאשמות הראשונות נגד מייקל ג'קסון בגין הטרדות מיניות. על מנת להבין את הסיבות האפשריות, עלינו לקחת בחשבון את הנסיבות המשפטיות שקדמו להסדר. בפרק זה נחקור את השאלות העולות מהפרשה: למה מייקל ג'קסון שילם למשפחה? מי הצד שרצה להגיע להסדר כספי? מי רצה לקדם את המשפט הפלילי ומי ניסה להמנע ממנו? לתחקיר המלא>>>

810x0_1473066007b51ec5d8.jpg

"ג'ורדן צ'נדלר אמר לנו שמייקל ג'קסון לא היה מטריד ילדים"

חבריו של ג'ורדן צ'נדלר חושפים מה הוא באמת חושב על מייקל ג'קסון? לתחקיר המלא>>>

PAY-Jordan-Chandler-enjoys-his-first-ful

המרדף של משפחת צ'נדלר אחר הכותרות

הקשר ההדוק של משפחת צ'נלדר עם התקשורת לאורך השנים מעלה שוב את השאלה: מדוע הם סרבו לשתף פעולה עם המשטרה? לתחקיר המלא>>>

chandler1.jpg

הנסיכה ליאה ורופא השיניים האיום: כשקארי פישר פגשה את אוון צ'נדלר

השחקנית קארי פישר היתה לקוחה של אוון צ'נדלר בתקופה שבה הוא תכנן לתבוע את מייקל ג'קסון. בספרה היא תיארה את צ'נדלר כוולגרי ומטריד. לכתבה המלאה>>>

ep8-194880_r-h_2018.jpg

מסמכי חקירות ה-FBI

על מייקל ג'קסון

ב-22 בדצמבר, 2009, חצי שנה לאחר מותו של מייקל ג'קסון, הבולשת הפדרלית של ארה"ב (ה-FBI) שחררה לציבור הרחב מאות מסמכים הנוגעים לכוכב, לפי חוק חופש המידע האמריקאי. הבולשת האמריקאית ערכה "מספר חקירות" לגבי ג'קסון. החקירות עסקו בין היתר בטענות בגין הטרדה מינית, באיומים על חייו וניסיונות סחיטה נגד ג'קסון. ה-FBI לקחו חלק פעיל בחקירות בנושא ג'קסון וסייעו לרשויות החוק המקומיות בבירור ההאשמות בין השנים 1993-2005. תוצאות החקירות האלה העלו כי לא קיימות הוכחות להתנהגות בלתי חוקית מצדו של ג'קסון. תחקיר זה סוקר למעלה משלוש-מאות קבצי ה-FBI ומסביר את משמעותם.

לתחקיר המלא>>>

מייקל ג'קסון בבית המשפט.jpg

האם הפלילו את

מייקל ג'קסון?

האם הפלילו את מייקל ג'קסון? הסיפור שלא סופר

הסיפור שלא שמעתם על האירועים שהפילו את כוכב העל

מאת מרי א. פישר (כפי שפורסם במגזין GQ, אוקטובר 1994)

לתחקיר המלא>>>

MichaelNeverland_edited.jpg

האם ג'ורדן צ'נדלר ידע לתאר למשטרה את איבר המין של ג'קסון?

ב-20 בדצמבר, 1993, מייקל ג'קסון היה נתון לחיפוש גופני משפיל (וכמעט חסר תקדים) שבו שוטרים הגיעו לביתו וצילמו תמונות וסרטונים של איבריו המוצנעים מעשרות זוויות ותנוחות. הרשויות רצו להשוות בין התמונות לתיאור שהמתלונן נגדו, ג'ורדן צ'נדלר, מסר למשטרה על פניו כדי להוכיח את הטענות שלו בדבר הטרדה מינית לכאורה מצד ג'קסון. האם התיאור עלה בקנה אחד עם המציאות?

לתחקיר המלא>>>

vitiligomj.jpg

דמי שתיקה? הסחיטה שלפני ההאשמות נגד מייקל ג'קסון

"אם מייקל ג'קסון היה משלם את העשרים מיליון דולר שדרשנו ממנו באוגוסט, במקום בינואר שבא אחרי זה, הוא כנראה היה מבלה עשר שנים נוספות כאיש הבידור הכי מפורסם בעולם, במקום מטריד הילדים הכי מפורסם בעולם"

לתחקיר המלא>>>

9b400c_16dd109984794127aae04b619a698e64~

הכירו את הצ'נדלרים: המתלונן הראשון ומשפחתו

כל הפרטים הידועים על המשפחה שתבעה את מייקל ג'קסון בשנת 1993. לתחקיר המלא>>>

MichaelandChandlers.jfif
Square One: Michael Jackson | AVAILABLE ON PRIME VIDEO